Rugbi
Reglaments, competicions...

6 Nations

Capitanes del 6 Nacions Femení

Capitanes

Gal·les: Carys Phillips
França: Gaelle Hermet
Irlanda: Ciara Griffin
Anglaterra: Sarah Hunter
Itàlia: Sara Barattin
Escòcia: Lisa Martin

Trofeu 6 Nacions Femení

Anglaterra

Anglaterra: Simon Middleton i Sarah Hunter

Estadi: Twickenham Stadium / The Stoop, Twickenham
Entrenador: Simon Middleton
Capitana: Sarah Hunter

Equip

Equip Anglaterra Femení

Escòcia

Escòcia Lisa Martin

Estadi: Broadwood Stadium
Entrenador: Shade Munro
Capitana: Lisa Martin

Equip: Chloe Rollie (Lille Metropole), Liz Musgrove (Edinburgh University), Lisa Thomson (Lille Metropole), Lisa Martin (DMP Sharks, capt), Rhona Lloyd (Edinburgh University), Helen Nelson (Murrayfield Wanderers), Jenny Maxwell (Loughborough Lightning); Jade Konkel (Lille Metropole), Rachel Malcolm (Loughborough Lightning), Megan Kennedy (Stirling County), Emma Wassell (Murrayfield Wanderers), Deborah McCormack (Harlequins), Hannah Smith (Hillhead/Jordanhill), Louise McMillan (Hillhead/Jordanhill), Sarah Bonar (Loughborough Lightning).

Reemplaçaments: Lana Skeldon (Watsonians), Siobhan McMillan (Hillhead/Jordanhill), Lindsey Smith (Hillhead/Jordanhill), Mags Lowish (Loughborough Lightning), Siobhan Cattigan (Stirling County/Stirling University), Jodie Rettie (Thurrock RFC), Sarah Law (Edinburgh University/Murrayfield Wanderers), Lauren Harris (Edinburgh University).

França

França: Gaelle Hermet


Estadi: Marcel Deflandre / Stade Amédée Domenech, Brive
Entrenador: Samuel Cherouk
Capitana: Gaelle Hermet

Equip

Equip França Femení

Gal·les

Gal·les Rowland Phillips i Carys Phillips

Estadi: Cardiff Arms Park
Entrenador: Rowland Phillips
Capitana: Carys Phillips

Equip

Equip Gal·les Femení

Irlanda

Irlanda: Adam Griggs i Ciara Griffin

Estadi: Donnybrook, Dublin
Entrenador: Adam Griggs
Capitana: Ciara Griffin

Equip: Ireland: Kim Flood (Leinster); Megan Williams (Leinster), Claire McLaughlin (Ulster), Sene Naoupu (Leinster), Alison Miller (Connacht); Niamh Briggs (Munster), Ailsa Hughes (Leinster); Lindsay Peat (Leinster), Cliodhna Moloney (Leinster), Fiona Reidy (Munster); Ciara Cooney (Leinster), Orla Fitzsimons (Leinster); Anna Caplice (Munster), Claire Molloy (Connacht), Ciara Griffin (Munster) capt.

Reemplaçaments: Leah Lyons (Munster), Laura Feely (Connacht), Ciara O'Connor (Connacht), Nichola Fryday (Connacht), Paula Fitzpatrick (Leinster), Mary Healy (Connacht), Nikki Caughey (Ulster), Mairead Coyne (Connacht)

Itàlia

Itàlia: Andrea Di Giandomenico i Sara Barattin

Estadi: Stadio Comunale Pacifico Carotti / Stadio Tommaso Fattori / Stadio Sergio Lanfranchi
Entrenador: Andrea Di Giandomenico
Capitana: Sara Barattin

Equip

Equip Itàlia Femení

 

Partits 2018 6 nacions Femení