Rugbi en imatges
Fotos partits, estadis

El divendres 29 de novembre de 2019 es va celebrar la segona edició de La Nit del Rugbi Català en el Teatre de l'Orfeó Martinenc. Amb una doble assistència que l'anterior edició es pot dir, sense cap mena de dubte que va ser de gran èxit en tots els aspectes, organització, presentació, premis, sopar, assistència i tot per gaudir plenament del nostre esport.

II Nit Rugbi Cat 01 Ignasi Planas

Amb unes paraules d'Ignasi Planas, president de la Federació Catalana de Rugbi organitzadora de la Nit, va donar pas a tota la sèrie de reconeixements i premis.

En la foto, a més del president, en Francesc Gómez, presentant l'acte

Un primer tast va ser l'homenatge als campions i campiones de totes les categories de la temporada 2018/19.

Campions Sub 14: U.E. Santboiana

II Nit Rugbi Cat S14 UE Santboiana

 

Campions Sub 16 i Sub 18: CR Sant Cugat

II Nit Rugbi Cat S16 CR Sant Cugat

II Nit Rugbi Cat S18 CR Sant Cugat

 

Campions Primera: Cocodrils

II Nit Rugbi Catala Cocodrils

 

Campions Segona: Químic "B"

II Nit Rugbi Catala Quimic

 

Campions Tercera: CN Poble Nou "C"

II Nit Rugbi Catala CN Poble Nou C

 

Campiones Primera: Shamrock RC

II Nit Rugbi Catala Shamrock

 

Campiones Segona: CEU

II Nit Rugbi Catala CEU

 

Campions Divisió d'Honor Catalana: Barça "Blau"

II Nit Rugbi Catala Barcelona Blau

 

Campiones Divisió d'Honor Catalana: BUC

II Nit Rugbi Catala BUC

Un cop fets els homenatges als campions i campiones, van ser els premis individuals, sent els primers els votats pels membres de la Junta Directiva de la Federació Catalana de Rugbi

Trajectòria Esportiva, categoria femenina: Entrenadora GEiEG, Coral Vila

II Nit Rugbi Catala Coral Vila

II Nit Rugbi Catala Coral Vila 1

 

Trajectòria Esportiva, categoria masculina: Entrenador Barça Rugbi, Sergi Guerrero

II Nit Rugbi Catala Sergi Guerrero

 

Veterà Il·lustre: Josep Maria Sentís

II Nit Rugbi Catala Josep Maria Sentis 2

II Nit Rugbi Catala Josep Maria Sentis 1

 

Voluntari de Club: Jaume Vila "Pica" de la Santboiana

II Nit de Rugbi Catala Jaume Vila 1

II Nit de Rugbi Catala Jaume Vila 2

 

Trajectòria a les Banquetes: Compartit, José Garcia "Pitu" i Alfons Muñoz a títol pòstum

II Nit del Rugbi Catala Trajectoria 2

II Nit del Rugbi Catala Trajectoria 1

 

Millor Àrbitre 2018/19, escollit pel Comitè d'Àrbitres de Rugby de Catalunya: Víctor Cuenca

II Nit de Rugbi Catala Víctor Cuenca 2

II Nit de Rugbi Catala Víctor Cuenca 1

 

Joves Promeses de la temporada: Fede D'Acunto del Sitges i Bruna Elias de l'INEF-Hospitalet

II Nit de Rugbi Catala Fede DAcunto

II Nit de Rugbi Catala Bruna Elias

II Nit de Rugbi Catala Bruna Elias 1

 

Millor Club 2018/19. Barça Rugbi

II Nit Rugbi Catala Barcelona

 

Els darrers quatre premis van ser escollits per votació dels aficionats a través de les xarxes socials

Millor Entrenador Divisió d'Honor Catalana, masculina: Jordi Villalante (Gòtics Rugby Club)

II Nit de Rugbi Catala Jordi Villalante

 

Millor Entrenador Divisió d'Honor Catalana, femenina: Albert Casorran (Sant Cugat)

II Nit de Rugbi Catala Albert Casorran

 

Millor Jugador Divisió d'Honor Catalana: Ignasi Carbonell (Gòtics Rugby Club)

II Nit de Rugbi Catala Ignasi Carbonell

II Nit de Rugbi Catala Ignasi Carbonell

 

Millor Jugadora Divisió d'Honor Catalana Femenina: Anna Puig (U.E. Santboiana)

II Nit de Rugbni Catala Anna Puig 1

II Nit de Rugbi Catala Anna Puig 2

>Enllaç Àlbum Fotos La Nit del Rugbi Català